19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Ish-lojtari i Lazio-s dhe Inter-it pezullohet pasi shkeli protokollet antidoping

Reprezentuesi senegalez, Keita Balde është pezulluar deri më 5 dhjetor për shkelje të protokollit antidoping në Itali, njoftoi klubi i tij aktual Spartak Moska.

“Lojtari u ndalua nga gjykata kombëtare italiane antidoping deri më 5 dhjetor për shkelje procedurale gjatë një kontrolli dopingu teksa luante te Cagliari”, tha Spartak në një deklaratë.

Klubi rus nuk dha detaje mbi natyrën e kësaj “shkeljeje”, megjithëse deklaroi se asnjë substancë e paligjshme nuk u zbulua në mostrën e testuar atë ditë.

Sipas Spartak, 27-vjeçari nuk do të jetë në gjendje të rikthehet në stërvitje deri në 22 ditë para përfundimit të dënimit, sipas rregulloreve të FIFA-s.

Balde (dikur i lojtar Lazio, Inter dhe Monaco), luajti te Cagliari sezonin e kaluar në Serie A përpara se të bashkohej me Spartak Moskën.

Pezullimi i Balde, fitues i Kupës së Afrikës me Senegalin shkurtin e kaluar, rrezikon seriozisht shanset e tij për të marrë pjesë në Kupën e Botës në Katar, e cila do të përfundojë më 18 dhjetor.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Hera e parë që do të luajnë në garat evropiane, Malisheva nis përgatitjet për sezonin e ri

Malisheva ka përfunduar një sezon historik atë 2023/24 ku e përfundoi në pozitën e katërt në tabelë. Kjo pozitë i mjaftoi malishevasve që të kapin...

Totaj pranon studimin e projektit të teleferikut për në Kalanë e Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, tha se sot se ka pranuar studimin e fizibilitetit dhe studimin gjeoteknik për ndërtimin e strukturës dhe teleferikut për...

Lajmet e Fundit