-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Ismet Kryeziu: Largimi i Eqës varfëron mendimin filozofik në politikë

IsmetKryeziu-KDIAnëtari i shoqërisë civile, Ismet Kryeziu, ka shkruar në Facebook, se largimi i Eqrem Kryeziut nga LDK’ja është mesazh jo i mirë për Partinë e Isa Mustafës.

Madje, ai ka thënë se me largimin e Eqrem Kryeizut do të humbet edhe mendimi filozofik në politikë.

”Largimi i Eqës nga LDK nuk e pasuron mendimin dhe veprimin politik të kësaj partie, përkundrazi është mesazh jo i mirë për LDK dhe politikën kosovare. Për ditë e më shumë politika po e humbë mendimin filozofik e politik dhe po bëhet veprim biznesi, klani e interesi individual duke përjashtuar të mirën e përgjithshme dhe vlerat që synon t’i sjellë shoqërisë”, shkruan Ismet Kryeziu në Facebook.

Më Shumë

Arrestohen dy të dyshuar për vjedhje në një market në Suharekë

Policia e Kosovës njofton  të martën ka arrestuar dy persona në Suharekë, nën dyshimin se kanë kryer vjedhje në një market në këtë qytet. Në...

LDK-ja gjuan akuza për qeverinë e Prizrenit

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, në një konferencë për media ka prezantuar sot abuzimet dhe keqpërdorimet nga ana e zyrtarëve dhe...

Biseda me djalin

Lajmet e Fundit