1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Muja uron për Muajn e Ramazanit

RamadanMuja14-01Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja,ka uruar kryetarin e Bashkësisë Islame në Prizren, myftiun Lutfi Balleku dhe të gjithë qytetarët e komunës së Prizrenit me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit.
“Ramazani si muaj i shenjtë për besimtaret islam, le të na shërbejë, në thellimin e respektit, tolerancës, miqësisë dhe dashurisë për fëmijët, familjen si institucion i ç’do shoqërie dhe të gjithë qytetarët në përgjithësi”.

“Muaji i ramazanit është mundësi shumë e mirë për fisnikërimin e shpirtit dhe rritjen e besimit në vlerat më sublime të njeriut – besimin në krijuesin tonë”

“Ky muaj, uroj qe tu shërbejë të gjithë qytetarëve të komunës sonë, në ushtrimin e ndjenjës së solidaritetit me njëri tjetrin, të jemi sa më human me ata që kanë nevojë dhe të rrugëtojë të gjithë bashkë drejt sukseseve të reja”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot, vranët dhe me borë

Për të enjten parashikohet të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale bore. Në zona të caktuara, pritet të...

Kërcënohet kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është kërcënuar. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Prizrenit, toger Shaqir Bytyqi. Sipas tij, Totaj ka marrë...

Lajmet e Fundit