17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Ja sa po shiten biletat për ndeshjen finale Angli – Itali

Biletat për finalen ndërmjet Italisë dhe Anglisë, që do të luhet në “Wembley” (Londër) kanë dalë në shitje, teksa arrijnë një çmim deri në 20 mijë paund.

Rregullat e UEFA-s ndalojnë shitjen e biletave të ndeshjes mbi vlerën nominale, ndaj u është bërë thirrje tifozëve që të mos mashtrohen me këto çmime të larta. Por tifozët duan të shikojnë Finalen e madhe, prandaj nuk po bëjnë naze për 20 mijë paund ose 25 mijë euro një biletë!

Kapaciteti i Wembley-it është 90 mijë tifozë, ndërkohë që për këtë ndeshje është vendosur që të lejohen 60 mijë tifozë për shkak të rregullores së Covid.

Vlerat e biletave janë reklamuar fillimisht për 3400 paund, por online çmimet e tyre kanë shkuar në 40 mijë paund (dy bileta) dhe 10 mijë euro për tarifë prenotimi shtesë. Biletat në sektorin e miqve arrijnë deri në 40 mijë 500 paund (dy bileta).

Më Shumë

Balje për kalimin e mundshëm në Grupin Parlamentar të LDK-së: Nuk di çfarë vjen, por për bashkëpunim jam

Deputetja e Grupit Parlamentar 6+, Duda Balje, ka deklaruar se kohëve të fundit ka shumë mospajtime me Qeverinë e Kosovës, ku edhe bën pjesë...

Daja: Synimi i Ballkanit është të bëjmë një eksperiencë të mirë

Ballkani do ta zhvillojë nesër ndeshjen e rëndësishme në Ligën e Konferencës ndaj Sivassporit. Pas një fitoreje dhe një barazimi, ekipi suharekas do ta kërkojë...

Moti sot

Lajmet e Fundit