19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Jahjaga e dekoroi James Rubin me Medaljen Presidenciale të Meritave

Jahjaga-JamesRubinPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ish-ndihmës sekretarin e Shtetit të SHBA-së për marrëdhënie me publikun, James Rubin.

Jahjaga e falënderoi Rubin për angazhim dhe kontributin e tij të jashtëzakonshëm për Kosovën gjatë periudhës së luftës që ndihmoi në vendosjen e paqes dhe lirisë dhe të zhvillimit të vendit për të gjithë qytetarët e tij, si dhe pas luftës në ndërtimin e shtetit të Kosovës dhe konsolidimin ndërkombëtar të tij.

Jahjaga tha se ndihma e SHBA-së për Kosovën është jetike dhe mbështetja për proceset demokratike jo vetëm në Kosovë por edhe për gjithë rajonin e Evropës Juglindore është e nevojshme, sepse garanton paqen dhe stabilitetin.

Presidentja Jahjaga në nderim për kontributin, veprimtarinë dhe angazhimin në afirmimin e çështjes së Kosovës, e dekoroi James Rubin me Medaljen Presidenciale të Meritave.

Ish-ndihmës sekretari i shtetit i SHBA-së, James Rubin, e falënderoi Presidenten për mikëpritjen dhe për medaljen e dhënë. Ai tha se Kosova ka shënuar një përparim të madh ndër vite dhe ajo po tregohet si një rrëfim i suksesit të përbashkët. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Digjet një veturë në autostradën Prishtinë-Prizren

Një veturë është djegur sot në orët e hershme të mëngjesit në autostradën Prishtinë-Prizren. Vetura është djegur rreth orës 02:40. Telegrafi ka kontaktuar me Policinë e...

Alketa publikon një video duke notuar në det, shfaqet mahnitëse me bikini

Alketa Vejsiu cilësohet si një femrave më të bukura dhe të talentuara në showbizin shqiptar, shkruan “Kosova Sot Online”. Alketa ka publikuar një video, ku...

Lajmet e Fundit