9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Jahjaga e Haradinaj në “kafe të Bajramit” (Foto)

Jahjaga e Haradinaj kafe per bajramKryetarja e Kosovës Atifete Jahjaga sot, pa vizitës në Bashkësinë Islame, me ç’rast kryemyftiut Naim Tërnavës ia uroi Bajramin e Madh, ndaloi në një kafene në rrugën “Qamil Hoxha”, që lidhet me Sheshin Nënë Tereza të kryeqytetit.

Rastësisht apo me qëllim aty ishte edhe lideri i AAK-së dhe i nominuari për kryeministër të Kosovës nga blloku opozitar, Ramush Haradinaj, transmeton Koha.net.

Jahjaga dhe Haradinaj u përshëndeten dhe nuk dihet nëse me këtë rast ata vetëm ia uruan njëri – tjetrit Bajramin, pasi fjalët zgjatën pak dhe të dy zunë vend në tavolinat e veta.

Jahjaga e Haradinaj kafe per bajram1Në këtë kafe më herët me Haradinjan qëndroi edhe ish-kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri.

Presidentja Jahjaga pati një përshëndetje të përzemërt edhe me ish-politikanen e Kosovës dhe aktualisht zyrtare e Socialdemokratëve të vendi, Kaqusha Jashari.

Më Shumë

Putin do të arrestohet nëse shkel tokën gjermane

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, do të arrestohet nëse shkel tokën gjermane. Kështu deklaroi ministri gjerman i Drejtësisë, Marco Bushmann. Bushmann tha për “Bild am Sonntag”...

Sam Asghari thotë se dëshiron të realizojë një film me gruan e tij Britney Spears

Sam Asghari dëshiron të luajë në një roman apo një film aksion me gruan e tij Britney Spears, të cilën ai e vlerësoi si...

Lajmet e Fundit