-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Jakup Krasniqi: Nuk jam i dëshpëruar

Jakup Krasniqi14-12Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka hedhur poshtë shkrimet e disa mediave, ku është thënë se Krasniqi ndjehet i dëshpëruar pasi që në koalicionin: LDK-AAK- Nisma nuk i është ndarë asnjë post i lartë as në Kuvend e as në Qeveri.

Krasniqi ka thënë për “Zërin” se nuk ka ndryshuar mendje se a i përket marrjes së ndonjë posti të lartë.

“Vazhdoj t’i qëndroj asaj që kam thënë”, është përgjigjur Krasniqi. Ndërsa kohë më parë ai ka deklaruar se nuk është i interesuar të marrë ndonjë postë të lartë në Kuvend apo në Qeveri.

“Të them të drejtë për momentin nuk jam i interesuar të jem pjesë e Ekzekutivit, por do ta diskutojmë brenda Nismës. Personalisht, kam një jetë bukur të gjatë protokollare dhe dua të largohem nga kjo për të qenë më i lirë. As shef i Grupit Parlamentar nuk do të jem, ndoshta më shumë do të jem i përqendruar në Nismë dhe në Kuvend”, pati thënë Krasniqi ditë më parë në një intervistë për gazetën “Zëri”.

Më Shumë

Mjekja Narqize Arenliu-Hoxhaj emërohet si u.d. e drejtoreshës në SHSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka konfirmuar dorëheqjen e ud.drejtoreshës së deritanishme të këitj institucioni Pranvera Zejnullahu-Racit. Nga SHSKUK kanë bërë të...

Arrestohen dhe paraburgosen dy persona në Gjonaj të Hasit

Dy persona janë arrestuar në fshatin Gjonaj të Hasit. Ata janë dërguar në mbajtje. Raporti i policisë Fsh.Gjonaj, Prizren 22.01.2023 – 15:50. Janë arrestuar dy të dyshuar...

Lajmet e Fundit