5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Jim Morrison: Lehja e temerrshme

Çakall, po i nuhasim mbijetuesit e karavaneve.
Po i korrim të lashtat e përgjakshme në fushat e luftës.
Mishi i cilësdo kufomë i bën mirë barqeve tona bosh.
Uria na shtyn të ndjekim erën kundërmuese.
O i huaj, o udhëtar,
Vështroji sytë tanë dhe sqaroje
lehjen e tmerrshme të qenve të lashtë.

Përktheu: Fadil Bajraj

Më Shumë

Licencohet Federata e Sportit Shkollor

Ministri i Sportit, Hajrulla Çeku ka nënshkruar licencën e radhës për një federatë të sportit, sipas udhëzimit administrativ për licencimin e federatave. Pas rekomandimit pozitiv...

Kim Kardashian dhe Kanye West më në fund arrijnë marrëveshje për divorcin – reperi do të paguajë 192 mijë euro pension ushqimor për fëmijët

Kim Kardashian dhe Kanye West kanë arritur një marrëveshje për divorcin e tyre, duke shmangur një gjyq që ishte caktuar për muajin e ardhshëm,...

Flamuri dhe qeni

Moti për sot

Lajmet e Fundit