8.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Joshua konfirmon meçin me Wilderin, ja kur do të ndeshen

Anthony Joshua ka konfirmuar se do të ndeshet me Deontay Wilder në dhjetor.

Promotori i Joshuas, Eddie Hearn fluturoi në Arabinë Saudite këtë javë për të zhvilluar diskutime në lidhje me një luftë të mundshme.

Në një video, Joshua u pyet nëse ai do të luftojë Wilderin dhe u përgjigj: “Kjo është ajo që po ndodh, ju e dini se çfarë po ndodh”.

 

Joshua mundi Jermaine Franklin në fillim të këtij muaji për t’u rikthyer në rrugët e fitoreve pas dy humbjeve të tij ndaj Oleksandr Usyk.

Wilder e përshkroi mundësinë e përballjes me Joshua-n si një ‘luftë ëndrrash’.

Ai i tha iFL TV: “Ne kemi shumë opsione të ndryshme tani në këtë moment në kohë. Joshua, të gjithë”.

“Unë mendoj se shumë njerëz do të kenë atë luftë të ëndrrave që të gjithë duan ta shohin”.

Lufta më e fundit e Wilder e pa atë të mposht Robert Helenius në tetorin vitit të kaluar. Para kësaj ai pësoi dy humbje ndaj Tyson Fury.

Fury gjithashtu mund të përballet me Usyk pasi bisedimet për një luftë të mundshme mes tyre në prill dështuan.

Më Shumë

Lirohen qytetarët e Kosovës që u ndaluan mbrëmë nga policia serbe

Para pak çastesh, autoritetet serbe dhanë urdhër për të liruar kosovarët e ndaluar prej mbrëmë në kufirin Kroaci-Serbi. 12 autobusët e ndaluar janë nisur për...

Promovohet libri “Fotografitë që pavdekësuan Prizrenin”

Libri " Fotografitë që pavdekësuan Prizrenin" i autorit Salajdin Krasniqi u promovua mbrëmë në Prizren . Libri është vlerësuar lartë. Redaktori Dr. Nexhat Çoçaj tha se...

Lajmet e Fundit