20.8 C
Prizren
E hënë, 20 Maj, 2024

Juliana për Valerin: Ai është alamet çuni, nuk është njeri i keq

nevi-julard4.5Banorët nisin të përgatisin ‘mëngjesin’ duke qene se jo të gjithë u zgjuan herët. Me ardhjen e ushqimeve ata nisin edhe nga sistemimi i tyre. Juliana, Arditi dhe Nevila dalin sërish në oborr duke diskutuar për zënkat dhe debatet që kanë pasur shpesh, sidomos gjatë vakteve. Juliana u shpjegon se ndryshe nga banorët e tjerë, ata gjithmonë kanë ngrënë bashkë me të tjerët dhe asnjëherë nuk janë munduar të hapin debate, kur banorët kanë qenë duke ngrënë. Gjatë bisedës, ajo e fokuson edhe një herë vëmendjen tek xhelozia e Jonës, duke i premtuar Nevilës se nëse do të hedhin kunja për lidhjen e tyre, ajo do të puthë Arditin gjithmonë në sy të gjithëve.

Duket se Arditit dhe Nevilës u pëlqeu ideja, duke nisur të qeshin me njëri-tjetrin. Bisedën e tyre e ndërpret Mikela, e cila kërkonte ‘tërshërën’ duke pyetur çdo banor në shtëpi dhe duke i vënë në kërkim të saj.

Ata kthehen sërish në oborr, duke vazhduar komentet për Jonën dhe mënyrën si ka reaguar ajo pas ikjes së Matildës. Julianës i duket se ajo nuk ka më forcë pa Matildën dhe kjo gjë është e dukshme, sipas saj.

Ata shohin Valerin nga xhami dhe Juliana e komenton menjëherë duke thënë se ’ai është alamet çuni’, por loja e bën të atillë. Arditi pohon se aty brenda, askush nuk është i keq, ndërkohë që vazhdon të dredhë cigare.

Më Shumë

Guardiola: Realiteti është se jam më afër largimit sesa qëndrimit në City

Trajneri Pep Guardiola është tashmë në librin e historisë së Manchester City dhe Premier Ligës. Kampionati i tij i katërt radhazi anglez këtë vit,...

Ministria e Shëndetësisë miraton listën zyrtare të çmimit të barnave

Ministria e Shëndetësisë ka miratuar listën zyrtare të çmimeve të produkteve medicinale pas propozimit të komisionit përkatës. Ky vendim ka hyrë në fuqi më 15.05.2024,...

Lajmet e Fundit