5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Juventus përgatit ofertën për të joshur Salah

Juventus-i e ka gjetur zëvendësuesin e Paulo Dybala-s. Sipas mediave italiane, Mohamed Salah pritet të jetë ylli i ri që do të luajë për ngjyrat bardhezi.

Ish-lojtari i Roma-s ka kontratë deri në verën e 2023 me Liverpool-in dhe negociatat për rinovimin e saj duken shumë larg. Në këtë situatë është Juventus-i që kërkon të përfitojë.

 

 

Teksa vetëm dy ditë më parë, “Zonja e Vjetër” zyrtarizoi se Dybala nuk do të rinovonte në “Allianz Stadium”, nuk kanë humbur kohë për të gjetur zëvendësuesin e tij.

Salah është preferenca e parë dhe profili ideal për Juventus-in. 29-vjeçari pëlqehet shumë nga bordi dhe trajneri Massimiliano Allegri.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Në fakt, ai është pëlqyer nga klubi bardhezi qëkurse luante në Serie A me Fiorentina-n e më pas me Roma-n.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Juventus-i ka gati ofertën për të kënaqur Salah-un. Bardhezinjtë do t’i ofrojnë egjiptianit 10 milionë paund neto në sezon dhe një kontratë katërvjeçare.

Megjithatë, fillimisht Juventus-i duhet të bindë Liverpool-in.

Skuadra angleze pagoi 43 milionë euro në vitin 2017 për të marrë Salah-un nga Roma. Ndërsa, aktualisht ai vlen më shumë se dyfishi i asaj shume.

Salah, nga ana tjetër, thuhet se i ka kërkuar Liverpool-it rreth 400 mijë paund në javë për të rinovuar. Një kontratë e tillë do ta bënte atë lojtarin më të paguar në historinë e Liverpool-it.

Këtë sezon 29-vjeçari numëron 36 paraqitje, 28 gola dhe 10 asiste. Ndërsa, më herët, gjatë kohës që luante në Serie A, ai ka regjistruar 81 paraqitje, 35 gola dhe 22 asiste.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Liberalizimi diskutohet sërish në Bruksel

Të martën në Bruksel mbahet edhe një takim i Grupit Punues për Vizat në kuadër të Këshillit të Bashkimit Evropian. Sipas njoftimin nga agjenda e...

Zbulohet sesi i kaloi ditët e fundit Mbretëresha Elizabeth II

Sipas të dhënave zyrtare, Mbretëresha Elizabeth II vdiq nga pleqëria. Megjithatë, një nga miqtë më të mirë të bashkëshortit të saj të ndjerë, Princit Philip,...

Lajmet e Fundit