17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Kabashi nuk frikësohet nga kundërkandidatët pensionistë

Lulzim Kabashi LDDKandidati i AAK-së dhe LDD-së në Prizren, Lulëzim Kabashi nuk dyshon aspak në fitoren e 3 nëntorit të këtij viti. Ai tha se fitorja e tij, do të jetë e padiskutueshme. “ Është e padiskutueshme që do të fitoj në zgjedhjet e nëntorit”, tha Kabashi për “PrizrenPress”.

Kandidati i AAK-së dhe LDD-së, Kabashi, madje nuk sheh as konkurrencë në garën për kryetar të Prizrenit. “S’kam kundërkandidat. Përballë pensionistave sigurisht që do t’i fitojë pa problem zgjedhjet”, shprehet ai.

Kabashi tha se aktualisht është duke hartuar programin me të cilin do të garojë në zgjedhjet e nëntorit për kryetar të Prizrenit. Ai shpreson se ky program do të mirëpritet nga qytetarët.” Jam duke e punuar programin me të cilin do të garoj për kryetar të Prizrenit. Shpresoj se nga fundi i muajt do të përfundoj dhe do të filloj ta prezantoj para qytetarëve”, tha Kabashi. /PrizrenPress.com

Më Shumë

Blero dhe Afrona me thumba dhe kundërpërgjigje për njëri-tjetrin?

Këngëtari Blero dhe modelja e njohur Afrona Dika, muaj më parë përfunduan në titujt e shumë prej mediave rozë. Kjo pasi thuhet se ish-çifti i...

Prizren: Rikthehet festivali për fëmijë “Fluturat”

Që nga viti 2001 në Prizren organizohej festivali i këngëve për fëmijë “Fluturat”. Festivali u organizua deri në vitin 2017. Nëpër këtë festival parakaluan fëmijë të...

Lajmet e Fundit