23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Dardanët e Dragashit kalojnë në LDK

Foto dragash1Lidhja Demokratike e Dardanisë(LDD) në Dragash, ka kaluar në Lidhjen Demokratike të Kosovës(LDK).

Kalimi i dardanëve në LDK është bërë sot në një konferencë për media.Në këtë konferncë kanë marrë pjesë edhe zyrtarët e LDK-së nga Prishtina, Naser Osmani, Sadri Ferati , Nazim Bytyçi dhe Naser Rugova.

Në këtë konferencë gjithashtu ishte i pranishëm edhe kryetari i deritashëm i LDD, Vahidin Halili, nënkryetari, Qamil Kolloni dhe dy kryesitë respektive, bashkë me FR Të LDK si dhe Forumin e Gruas të LDK.

Në konferencën për media, kryetari i Degës, Fatmir Mehmeti tregoi rrjedhën e ngjarjeve që ka rezultuar deri te ky bashkim.

“LDK-ja në këtë komunë aktualisht është subjekti më i madh me gjthsej 10 delegatë të Asamblesë komunale, që matematikisht krijon parakushtet e një fitoreje reale në zgjedhjet e 3 nëntorit. Kështu përfundimisht LDK –ja tregon potencën e vet si subjek i traditës”, tha Mehmeti. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Dënimi i Pjetër Shalës nga Gjykata Speciale: Shkelje e Drejtësisë Ndërkombëtare

Av. Gent Gjini Që nga fillimi i themelimit të saj, ka qenë e qartë se kjo Gjykatë Speciale do të sillte padrejtësi për faktorin shqiptar....

Liria prezanton fanellat e reja të frymëzuara nga historia e Prizrenit

FC Liria sot ka prezantuar fanellat e reja për sezonin 2024-2025. Tri fanellat janë dizajnuar duke u frymëzuar nga historia e Prizrenit dhe klubit. "Prizreni,...

Lajmet e Fundit