14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Kabashi: Prizreni do të bashkëqeverisë me qytetarët e vet

Kabashi-lagjia bajram currKandidati për kryetar të Prizrenit nga koalicioni AAK-LDD, Lulzim Kabashi, bashkë me kryetarin e AAK-së, Fatmir Kastratin, dhe bashkëpuntorë të tjerë, ka prezantuar planprogramin e tij për qeverisjen e Prizrenit para strukturës të nëndegës “24 maji”. Qytetarëve të kësaj ane, Kabashi u premtoi se Prizreni do të ndryshojë shumë për katër vitet e ardhshme, dhe se rëndësi e veçantë do t’i kushtohet punësimit të të rinjëve të cilët janë të papunë.

Gjithashtu, Lulzim Kabashi ka mbajtur takim edhe me struktura dhe qytetarë të lagjes “Bajram Curri” në Prizren. Ai tha se do të kërkoj auditim gjeneral për punën dhe parregullsit që janë bërë gjatë tetë viteve të kaluara.

“Si kryetar i ardhshëm i Prizrenit, fillimisht do të kërkoj auditim gjeneral për punën dhe parregullsit që janë bërë gjatë tetë viteve të kaluara, duke theksuar se ai dhe kuvendi komunal do të jetë transparentë për qytetarët, me një fjalë të vetme gjatë katër viteve të ardhshme, Prizreni do bashkëqeverisë me qytetarët prizrenas”, tha Kabashi

Kurse, kryetari i AAK-së, Fatmir Kastrati, në këtë takim tha se Prizreni ka nevojë për ndryshime.

“Ndryshimet do të ndodhin me zgjedhjen si kryetar të komunës së Prizrenit, kandidatin e koalicionit AAK-LDD, Lulzim Kabashi”, tha Kastrati.

Kabashi është takuar me disa aktivistë të lagjes “Arbana”. Ai potencoi se në planprogramin e tij qeverisës, rëndësi e veçantë do ti kushtohet zhvillimit ekonomik, duke theksuar se do të luftojë edhe korrupsionin dhe depolitizimin e arsimit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Jasharaj: Grevistët janë unikë përkundër tentimit për përçarje, s’jemi sindikatë e PAN-it

Grevën pesëjavëshe po e konsideron si të drejtë kryetari i Sindikatës së Bashkuar për Shkencë dhe Kulturë (SBASHK), Rrahman Jasharaj, teksa thotë se janë...

Goditen katër raste të transportimit të emigrantëve të paligjshëm drejt Kosovës

Shërbimet policore të Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Kukës, në bashkëpunim me shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, në zbatim të planit...

Lajmet e Fundit