-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Kanada: Tetë vajza adoleshente akuzohen për vrasjen një 59-vjeçari

Tetë vajza adoleshente që dyshohet se janë takuar në rrjetet sociale, janë akuzuar për vrasje të shkallës së dytë të një 59-vjeçari, i cili u ther me thikë në qendër të Torontos.

Policia pretendon se vajzat e sulmuan dhe therën me thikë burrin në një shesh pranë stacionit kryesor hekurudhor në qytetin më të madh të Kanadasë, herët në mëngjesin e së dielës.

Tri nga vajzat janë 13-vjeçare, tri janë 14-vjeçare dhe dy 16-vjeçare.

Policia nuk e ka përmendur emrin e viktimës, raporton Guardian.

Policia tha se vajzat dyshohet se kanë sulmuar dhe goditur me thikë viktimën pas një sherri. Burri u dërgua me urgjencë në spital me plagë të rënda, por vdiq pak kohë më vonë.

Më Shumë

Gjashtë vjet nga vdekja e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli

Shkrimtari, poeti dhe politikani shqiptar Dritëro Agolli ka vdekur më 3 shkurt të 2017, në moshën 85-vjeçare. Agolli vuante prej kohësh nga një sëmundje në...

Kurti për koeficientin: Rritja më e madhe e pagave që nga pas lufta

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë një vizite që ka bërë në një fabrikë këpucësh ka folur sërish për ligjin e pagave, saktësisht për...

Lajmet e Fundit