5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit në dorë të Thaçit

Hashim Thaci 2

Kryetari i PDK-së Hashim Thaçi, do të vendosë për kandidatin e PDK-së për kryetar të Prizrenit. Ai më vete sot ka marrë katër emra, që janë propozuar nga Kryesia e re për kandidat për Prizrenin.

Burimet e sigurta të “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se Kryesia e re për kryetar të Prizrenit, ka propozuar: Ramadan Mujën, Nait Hasanin, Nijazi Kryeziun dhe Veton Firzin. “Emrat i ka marrë Thaçi me vete në Prishtinë. Ai do të vendosë dhe përcaktohet për njërin prej këtyre emrave”, tregon burimi i “PrizrnPress-it”. Lajmin për emrimin e kandidatit për kryetar të Prizrenit, Thaçi do të jep nga Prishtina. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kushaj nga SBAShK-u: Ende s’kemi rezultat nëse do të pezullohet greva, Qeveria të procesojë pagat për mësimdhënësit

Anëtari i Këshillit Grevist të SBAShK-ut, Reshit Kushaj, ka thënë se ende s’i kanë marrë rezultatet nga kryetarët e këshillave grevistë komunal për pezullimin...

Pensionistët kërkojnë të trajtohen me dinjitet, lëshojnë pëllumba para Qeverisë

Në Ditën Ndërkombëtare të Pensionistëve Shoqata e Pensionistëve të Kosovës ka organizuar aksion simbolik para Qeverisë, raporton Ekonomia Online. Ata kanë lëshuar pëllumba para Qeverisë,...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit