28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Kandidati i VV-së Krasniqi, vizitoi fshatin Lladroc të Malishevës

Krasniqi ne llodrocKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje! për kryetar të Komunës së Malishevës, Alban Krasniqi , vizitoi sot fshatin Lladroc. Në këtë takim të shkurtër me qytetarë në sallën e pritjes së këtij fshati, Krasniqi u informua për shërbimet publike, si gjendjen e rrugëve, sistemin energjetik të vjetruar, ambulancën jo funksionale, papunësinë dhe varfërinë në këtë fshat.

Banorët e këtij fshati, ndërkaq i kanë thënë kandidatit të VV-së Krasniqi se ka një injorim nga pushteti për fshatin Lladroc. Ata kanë thënë se ka projekte të realizuara në mënyrë jo serioze dhe mungesë serioziteti nga ana e pushtetit. Ata u shprehen të shqetësuar edhe për rrugët që ka marr vendi në përgjithësi, duke përmendur cilësinë në arsim, mungesën e mbështetjes për bujqësi dhe për mungesën e shërbimeve shëndetësore.

Pas takimit kandidati Alban Krasniqi vizitoi lapidarin e Dëshmorëve të Kombit të rënë në luftën e UÇK-së dhe shkollën e fshatit. Pas kësaj, Krasniqi bëri një vizitë edhe në fermën e një qytetari që merret me rritjen e gjedheve dhe vizitoi një bletar.

Kandidati për Kryetar të Komunës, së bashku me kandidatët për Kuvendin Komunal u informuan nga qytetaret e Lladrocit për gjendjen e tanishme, dhe bashkë me ta folën për zgjidhjet të cilat nuk janë të vështira vetëm duhet vullnet dhe përkushtim. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Dëshmitari Zyrapi thotë se ngjarja në Rahovec s’kishte të bënte me Shtabin e Përgjithshëm

Dëshmitari i 75-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), Bislim Zyrapi, edhe të mërkurën po vazhdon dëshminë në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri...

25 vjet nga rënia e dëshmorëve, Reshat Çoçaj dhe Muharrem Samahodaj

Dy dëshmorët e kombit nga Hasi, Reshat Çoçaj dhe Muharrem Samahodaj, përkujtohen sot në 25 vjetorin e rënies. Çoçaj e Samahodaj ishin pjesëtarë të UCK-së. Ish-...

Lajmet e Fundit