11.8 C
Prizren
E hënë, 13 Shtator, 2021

Kanye West thotë se kandidatura e tij për president të Amerikës ishte thirrje nga zoti

Pak kohë më parë, Kanye West deklaroi kandidaturën e tij për President të SHBA-së, ndërkohë që publikoi dhe një video të fushatës duke premtuar se do të ndihmojë në “ndërtimin e një Amerike më të fortë”.

Së fundmi, reperi gjatë një interviste për “Joe Rogan Experience “, foli rreth planeve presidenciale, ku tha se ishte frymëzuar nga zoti për të ndërmarrë këtë veprim.

Ai pranoi se miqtë dhe kolegët e menduan se po bënte shaka dhe u përpoqën ta bindnin atë që të mos e fillonte fushatën e tij.

“Ishte diçka që Zoti më vuri në zemër që në vitin 2015. Disa ditë para ndarjes së çmimeve MTV, më erdhi një lloj ndriçimi në dush. Kur e mendova për herë të parë, thjesht fillova të qesh me vetet dhe i gjithë ky gëzim erdhi në gjithë trupin tim, përmes shpirtit.”, tha Kanye.

West beson se krijimtaria dhe personaliteti i tij e bëjnë atë një konkurrent të fortë përballë presidentit Trump dhe demokratit Joe Biden.

West tha nëse nuk fiton, është i gatshëm për të kandiduar për guvernator të Kalifornisë.

“Nëse është në planet e Zotit, pjesë e rrugës sime është të bëhem guvernator, atëherë është mirë, por thirrja ime është të jem udhëheqësi i botës së lirë,” tha ai duke shtuar: “Unë jam 100% i sigurt se do të fitoj në 2024. Ka shumë gjasa të jem demokrat”

Më Shumë

Baggio: Futbolli ka nevojë për rinovim, por nuk duhet të harrojmë se i përket njerëzve

Roberto Baggio është një nga futbollistët italianë më të adhuruar nga tifozët. “Bishtaleci Hyjnor”, fitues i Topit të Artë në 1993-shin, ka dhënë një...

Falsifikimi i testeve për COVID-19 edhe në Kosovë, mediumi zviceran thotë se “çmimi për një test të tillë ka shkuar deri në 800 franga”

Çmimi për një test të falsifikuar PCR në vendet e Ballkanit ka shkuar deri në 800 franga (736 euro). Kështu raportojnë mediat zvicerane, sipas të...

Biden shpërdoron marrëveshjen historike të Trump për negociatat Kosovë-Serbi

Richard Grenell Një vit më parë, më 4 shtator, bota festoi nënshkrimin e Marrëveshjes së Normalizimit Ekonomik Kosovë-Serbi në Zyrën Ovale të Shtëpisë së Bardhë....

Ndërroi jetë ish-ushtari i UÇK-së, Haxhi Hasan Muhadri

  Ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Haxhi Hasan Muhadri nga Damjani i Hasit. Ai ishte njëri ndër luftëtarët e ditëve të para të UÇK-së në...

23 të vdekur dhe 424 të infektuar me koronavirus në 24 orë

424 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orëshin e fundit, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Kjo shifër rezulton nga 8.270 testime të...

Haskuka e kërkon votën për mandatin e dytë në Hoçë të Qytetit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosjes, Mytaher Haskuka ka filluar të kërkojë votën për mandatin e dytë të kryetarit të Prizrenit. Ai, është takuar me strukturat e...

Ditë e trishtueshme

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka ngushëlluar familjet e viktimave që humbën dje jetën. Postimi plotë Dje ka qenë një ditë e trishtë për të gjithë,...

Prizren, blenë gjësende në market me para të falsifikuara

Policia e Kosovës ka njoftuar se në një market në Prizren, një person dyshohet se ka blerë gjësende me para të falsifikuar, raporton PrizrenPress Njësitë...

Haskuka: Qëllimi im është që ta fitoj Prizrenin pa balotazh

 Kreu aktual i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka thënë se synimi kryesor i tij është që ta fitojë Prizrenin pa balotazh. Ai në “Debat Plus” shtoi...

Sot në Tetovë marshohet në nder të viktimave nga zjarri në spital

Në rrjetin social “Facebook”, Ballistët kanë bërë të ditur se pas namazit të Xhumasë në ora 13:30 nga sheshi Iliria do të marshohet në...

24 policë kanë vdekur nga Covid-19, Sveçla bën të ditur se janë vaksinuar rreth 8 mijë pjesëtarë

Me rastin e 22-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës  është mbajtur ceremoni solemne për nder të shënimit të kësaj dite, raporton Ekonomia Online. Fillimisht...

Ballkanasit konsumojnë më shumë bukë se europianët, listën e kryesojnë shqiptarët

Shqipëria është shteti ku konsumohet më shumë bukë në krahasim me vendet e Bashkimit Evropian dhe rajonit. Kosto për familjet pritet të rriten edhe...

Kandidat i AKR-së, Afrim Tejeci, shpalosë ofertën për Prizrenin

Kandidati i AKR-së për kryetar të Prizrenit, Afrim Tejeci, tregon se ka një program zhvillimor-ekonomik për qytetarët nëse e merr besimin e tyre në...

Demi Rose i vë flakën rrjeteve sociale

Modelja e famshme britanike Demi Rose rrëmben sërish vëmendjen e fansave të saj, duke i mbajtur të larta temperaturat në Instagram edhe pse këto...

Refuzohet kërkesa e masës së sigurisë për pronën që u dha me qira pas shpronësimit për autostradën “Ibrahim Rugova”

Bersim Abdijat nga Prizreni dhe gjashtë propozuesve të të tjerë ju është refuzuar kërkesa e masës së sigurisë për një sipërfaqe të pronës së...

Ermal Meta drejt fejesës, kush është vajza që i ka rrëmbyer zemrën

Ermal Meta ishte i ftuar në një lidhje ‘skype’ me programin e pasdites, ‘Ftesë në pesë’ me Bieta Sulon. Ai rrëfeu se do jetë shpejti...

Lajmet e Fundit