5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Katër të vdekur dhe 717 qytetarë të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se katër persona kanë vdekur nga koronavirusi dhe 717 qytetarë kanë rezultuar pozitivë.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1355 doza të vaksinës kundër COVID-19 derisa prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.797.661 doza të vaksinës.

Deri më sot 809.613 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, ndërkaq janë dhënë 91,372 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Sot janë shëruar 2370 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 201,015.  Në total numri i rasteve aktive është 16,849.

Më Shumë

Hajnat vjedhin stoli ari dhe para në një shtëpi në Rahovec

Persona të panjohur kanë vjedhur stoli ari dhe para të gatshme në një shtëpi në Rahovec. Rastin në polici e ka lajmëruar pronari i shtëpisë...

Mbi 65 milionë euro fituan bankat në Kosovë në gjysmën e parë të vitit 2022

Bankat komerciale në Kosovë në gjysmën e parë të vitit 2022 ka realizuar fitim në vlerë prej 67.5 milionë euro, vlera më e lartë...

Lajmet e Fundit