7.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Arrestohet një person që kreu gjueti të kundërligjshme në Prizren

Një person është shoqëruarnë stacionin policor të Prizrenit pasi më 31 tetor të vitit të kaluar kreu gjueti të kundërligjshme në vendin e quajtur Koplanik.

 

Me këtë rast, hetuesit policorë në cilësinë e provës materiale sekuestruan edhe një pushkë gjahu.

Njoftimi i policisë:

Më 09 shkurt 2022, Policia në Prizren, Stacioni Policor Veriu, në Prizren pranoi një informacion, ku bazuar në këto informata hetuesit policor kanë ndërmarrë veprimet e duhura ligjore dhe e kanë identifikuar të dyshuarin: G.H. i datëlindjes 1961.

I njëjti është shoqëruar në Stacionin Policor në Prizren për shkak të ekzistimit të dyshimit të arsyeshëm se më datën 31.10.2021 në fshatin Shpinadi të Prizrenit, në vendin e quajtur Koplanik ka kryer gjueti të kundërligjshme.

Më këtë rast hetuesit policorë në cilësinë e provës materiale sekuestruan përkohësisht këtë armë: Pushkë gjahu “P. BERETTA “

Me aktvendim të prokurorit të shtetit rasti po hetohet në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Lajmet e Fundit