6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës në këto vende të Prizrenit

KEDS ka njoftuar se nesër do të ketë ndërprerje të rrymës në disa qytete dhe fshatra të Kosovës. Kjo ndërprerje do të ndodhë për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit.

03.03.2022

Prizren

1.

NS 35/10kV Zhuri do të ndërprehet:

Dalja 10kV Hoqa e Qytetit (kodi: 30035005) nga ora 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Fshatrat: Billushë, Hoçë e Qytetit, Jeshkovë, Leskovec dhe Lubiqevë.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, revizion në LP 10kV, ndërrimi/ përforcimi i shtyllave të dëmtuara.

Më Shumë

Lajmet e Fundit