25.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Këshilli drejtues i UP-së me dy ndërkombëtarë

UP-rektoratiPritet që ministri i Arsimit, Ramë Buja, deri të premten të emërojë edhe katër anëtarë për ta funksionalizuar Këshillin Drejtues të UP-së. Dy anëtarë të Këshillit do të jenë ndërkombëtarë
Ministria e Arsimit deri të premten do ta funksionalizojë Këshillin Drejtues të Universitetit të Prishtinës – shkruan gazeta Tribuna.

Ministri Buja do të emërojë dy ndërkombëtarë dhe dy vendorë si anëtarë të Këshillit Drejtues. Emri i Ibrahim Behlulit, profesor i lëndës së Anatomisë në Fakultetin e Mjekësisë po lakohet për ushtrues detyre të rektorit.

Më Shumë

Policia shqiptoi për 24 orë, mbi dy mijë e 200 gjoba në trafik

Policia e Kosovës njofton se për 24 orë, ka shqiptuar 2213 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar disa aksidente...

Liria prezanton fanellat e reja të frymëzuara nga historia e Prizrenit

FC Liria sot ka prezantuar fanellat e reja për sezonin 2024-2025. Tri fanellat janë dizajnuar duke u frymëzuar nga historia e Prizrenit dhe klubit. "Prizreni,...

Lajmet e Fundit