10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Kjo grua po kërkohet nga policia, vodhi zemrat e shumë burrave falë fotografisë së saj

Komanda e Zonës së Plazheve Veriore postoi një foto të Jocelyn Laird, 44 vjeçare, dhe tha se ajo kërkohej.

Policia tha se po apelonte për ndihmë publike për gjetjen e 44-vjeçares dhe se dihej se ajo frekuentonte zonën e Manly.

Postimi u ‘përmbyt’ shpejt me komente nga përdoruesit e mediave sociale, me disa që shfrytëzonin rastin për të lavdëruar pamjen e saj fizike.

Komentet e çuditshme detyruan policinë të kufizonte komentet në postimin në Facebook.

Publikimi lokal Manly Observer gjithashtu fshiu dhe më pas çaktivizoi komentet në një postim të ngjashëm dhe shpjegoi pse në komente.

“Faleminderit të gjithëve për komentet tuaja – komentet janë fshirë dhe çaktivizuar. Dëshirojmë të kujtojmë ata që kanë kritikuar se ky është absolutisht një postim i përshtatshëm për këtë faqe”, thuhet në botimet.

Një grua mbrojti gruan e kërkuar dhe u kërkoi përdoruesve të mos ishin aq gjykues.

“Do të ishte mirë nëse njerëzit do të mund të ndalonin së qeni kaq gjykues vizualisht dhe duke viktimizuar verbalisht thirrjet e komunitetit për ndihmë”, shkroi ajo.

Kushdo që sheh ose di për vendndodhjen e Jocelyn Laird, i është kërkuar të kontaktojë Dee Why Police ose Crime Stoppers, transmeton Klankosova.tv.

Më Shumë

Arrestohet tiranasi, hakoi llogaritë e disa kosovarëve në Facebook e përfitoi mbi 100 mijë euro

Policia e Shqipërisë ka bërë të ditur se ka arrestuar një 28-vjeçar nga Tirana nën dyshimin se kishte hakuar llogaritë e Facebookut të disa...

Dhunë psikike/Gruaja e raporton bashkëshortin e saj në plicinë e Prizrenit

Dje në Prizren rreth orës 15 një grua ka raportuar se bashkëshorti i saj ka shkaktuar dhunë psikike ndaj saj pasi kishin mosmarrëveshje mes...

Lajmet e Fundit