14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Kolona kilometrike edhe në kufirin Kroaci-Mali i Zi

Kolona-kroaci-maliiziNuk është vetëm kufiri Kroaci-Shqipëri ai ku janë krijuar kolona të gjata pritjeje të mërgimtarëve shqiptarë që duan t’i kalojnë festat e fundvitit në vendlindje.

Telegrafi mëson se në kufirin Kroaci-Mali i Zi është paraqitur i njëjti problem, gjë që ilustrohet nga fotot. Pritjet e bashkatdhetarëve, për ta kaluar kufirin, zgjasin deri në shtatë orë.

Më Shumë

Një person në Prizren thotë se dikush ia ka vjedhur veturën, rasti po hetohet

Një person në Prizren ka raportuar se dikush ia ka vjedhur veturën që e kishte parkuar në rrugën “Ali Dida”. “VJEDHJE E VETURËS- Rr. Ali...

51 aksidente trafiku brenda 24 orëve në Kosovë, një me fatalitet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se për 24 orë kanë ndodhur 51 aksidente në trafik, njëri prej të cilëve ka qenë me...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit