3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Komuna shpenzon 15 mijë euro për studimin e fizibilitetit të dy tregjeve në Prizren

Administrata e Prizrenit, objektiKomuna e Prizrenit ka inicuar procedurën për dhënien e koncesioneve dhe partneriteteve publike private për dy tregje të mëdha të qytetit.Një operator ekonomik është kontraktuar për të bërë  studimin e fizibilitetit për tregun “Qylhan” dhe atë “Fatoni”

Drejtori i Shërbimeve Publike, Hasan Hasani,  ka thënë se studimi i fizibilitetit është i nevojshëm për të dya tregjet.

“Eksekutivi komunal synon që në fund të procesit të vendosen parametrat e duhura për të pasur tregje funksionale”, ka thënë Hasani, për Koha Ditore.

Sipas një njoftimi të Zyrës së Prokurorimit të Komunës së prizrenit, vlera e kontratës për hartimin e këtij studimi  do të jetë 14 mijë e 700 euro.

Më Shumë

Elldin Uglari emërohet zëvendësministër i Zhvillimit Rajonal

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Elldin Uglarin, zëvendësministër të Zhvillimit Rajonal. "Kryeministri Kurti e uroi z. Uglari për detyrën dhe...

Gjendja shëndetësore e burrit të Shkurte Fejzës, flasin nga spitali i Prizrenit

Një veturë e ka goditur bashkëshortin e këngëtares, Shkurta Fejzës, Hajrush Behlulin. Por gjendja e Hajrush Behlulit është stabile. Kështu ka thënë shefi i emergjencës...

Lajmet e Fundit