13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Konfiskohet qese dhe ‘cigare’ me drogë në Landovicë

Një qese me drogë është konfiskuar në fshatin Landovcë të Prizrenit.

Policia ka arrestuar një të dyshuar.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull/K Shqiptar pasi që gjatë kontrolli të i njëjti është gjetur dhe konfiskuar një qese me substance të dyshuar narkotike e llojit marihuanë me peshë prej 1.99 gram, si dhe një cigare e mbushur me substancë narkotike 0.78 gram”, njofton PK.

“Pas intervistimit me vendim të prokurorit, i dyshuari lirohet ne procedurë të rregullt”.

Më Shumë

Koalicioni LVV – AAK, valë – valë, veç sa s’ka dalë

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Bisedimet e koalicionit Zajebnicë për Asociacion: Albin Kurtit nuk po ia do ta nënshkruaj Marrëveshjen për Normalizim të marëdhënieve me...

Gjykimi për shpërthimin në Zhur, i akuzuari vendos të mbrohet në heshtje pas udhëzimit nga mbrojtësi i tij

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, i akuzuari Iran Badalli, është mbrojtur në heshtje pas udhëzimit nga mbrojtësi i tij, avokat Valdrin Gashi. Avokat...

Lajmet e Fundit