33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Kontrabandë me migrantë në Prizren, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nën dyshimin se i njëjti është zënë duke kontrabdanduar migrantë.

Sipas raportit policor, migrantët i janë nënshtruar procedurave për vendosje në qendrën e azilit kompetente.

Ndërkaq, pas intervistimit me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Më Shumë

DokuFest ka shpallur programin e dokumentarëve muzikorë

Tradita shumëvjeçare në festivalin ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe të shkurtër “DokuFest” për shfaqjen e programit të veçantë me dokumentarë muzikorë do të vijoj...

Këto janë komunat me numrin më të madh të banorëve në Kosovë: Prizreni i dyti

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka bërë publike të dhënat e popullsisë nëpër komuna. Kosova del se ka 1 milion e 586 mijë banorë. Komuna e...

Lajmet e Fundit