20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Koordinatori për siguri kibernetike bën thirrje: Kujdes në internet !

Zv.ministri i Punëve të Brendshme, Zafir Berisha, njëherit koordinator për siguri kibernetike, sot ka takuar Këshillin Shtetëror për Siguri Kibernetike ku është njoftuar lidhur me angazhimet e këshillit në këtë fushë.

Berisha përmes një postimi në Facebook ju bën thirrje qytetarëve të kenë kujdes në internet.

Në bazë të përgjegjësive si zv.ministër i MPB, sot takova Këshillin Shtetëror për Siguri Kibernetike ku u njoftova lidhur me angazhimet e këshillit në fushën e sigurisë kibernetike, strategjin kundër krimit kibernetik , projekt ligjin për siguri kibernetike si dhe çështje me rëndësi në fushën e senzibilizimit të qytetarëve lidhur me rreziqet që vijnë nga sulmet kibernetike!
Tetori është muaji i ndërgjegjësimit për siguri kibernetike. “Kujdes në internet”

Më Shumë

Brozovic edhe më larg Inter-it, gati të përfitojë Barcelona

Marcelo Brozovic nuk është më një figurë qendrore te Inter-i dhe një largim në verë është jashtëzakonisht i mundshëm pasi Barcelona e ka nën...

Vdiq aktori i “Star Wars” dhe “Harry Potter”

Industria e filmit është në zi për humbjen e aktorit të Star Wars dhe Harry Potter, Paul Grant, i cili ka vdekur tragjikisht në...

Lajmet e Fundit