13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Koreja e Veriut i anulon vizitën shefit të OKB-së

Koreja e Veriut ka anuluar vizitën e sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, një ditë para se ai të arrinte.

Ban është dashur të vizitojë të enjten një kompleks industrial në zonën ekonomike Kaeson, e cila udhëhiqet nga të dyja Koretë.

Duke folur në Seul, Ban ka thënë se nuk i janë dhënë shpjegime për anulimin.

Ban do të ishte shefi i parë i OKB-së që do të vizitonte Korenë Veriore në më shumë se 20 vjet, transmeton Rel.

Ban ka thënë se ka planifikuar të nxisë pajtimin mes shtetit komunist dhe bashkësisë ndërkombëtare.

Më Shumë

Zhur, zihet duke nxjerrë gurë në gurishtë

Të hënën në fshatin Zhur të Prizrenit një person është zënë duke nxjerrë gurë në mënyrë të paligjshme nga gurishta. “Raportohet se një i dyshuar...

Muriqi nga Spanja mbështet Lirinë: S’kam dyshim që do inkuadrohet në Superligë (VIDEO)

Liria do ta zhvillojë njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme në histori të klubit, të dielën ndaj Ferizajt, në kuadër të barazhit. Takimi do të...

Lajmet e Fundit