19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Korisha do të bëhet me QMF moderne

Komuna e Prizrenit ka bërë të ditur se me përkrahje të kryetarit, Shaqir Totaj, Drejtoria Komunale e Shëndetësisë filloi sot realizimin e projektit të ndërtimit të QMF-së në fshatin Korishë, e cila të jetë njëra ndër më modernet në Komunën e Prizrenit dhe do të ofrohen shërbime cilësore shëndetësore për banorët e Korishës dhe fshatrave përreth.

“QMF të këtilla do të realizohen edhe në të ardhmen, në zona të tjera, që qytetarët t’i gëzojnë në gjithë territorin e Komunës së Prizrenit”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Prizren/ Kurti mori pjesë në shënimin e ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot...

Shqipëria sonte debuton në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sonte (e shtunë) e fillon rrugëtimin në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, kuqezinjtë do të...

Lajmet e Fundit