0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Korisha do të bëhet me QMF moderne

Komuna e Prizrenit ka bërë të ditur se me përkrahje të kryetarit, Shaqir Totaj, Drejtoria Komunale e Shëndetësisë filloi sot realizimin e projektit të ndërtimit të QMF-së në fshatin Korishë, e cila të jetë njëra ndër më modernet në Komunën e Prizrenit dhe do të ofrohen shërbime cilësore shëndetësore për banorët e Korishës dhe fshatrave përreth.

“QMF të këtilla do të realizohen edhe në të ardhmen, në zona të tjera, që qytetarët t’i gëzojnë në gjithë territorin e Komunës së Prizrenit”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Prizren/Të dyshuarës për vrasjen e Saime Domazetit i vazhdohet masa e paraburgimit edhe për dy muaj

Gjykata Themelore në Prizren, me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prizren, më 25 janar 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e paraburgimit ndaj të...

Kërcënohet kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është kërcënuar. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Prizrenit, toger Shaqir Bytyqi. Sipas tij, Totaj ka marrë...

Lajmet e Fundit