0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Kuvendi themelon Komisionin për Vetingun, kjo është përbërja

Kuvendi i Republikës së Kosovës ka themeluar Komisionin ad-hoc për hartimin e Projektligjit për zhvillimin e procesit të vlerësimit kalimtar.

Për këtë komision ka pasur konsensus nga të gjitha grupet parlamentare.

Ky komision do të merret me hartimin e amendamenteve kushtetuese dhe të Projektligjit për verifikimin e prokurorëve dhe gjyqtarëve.

Ky komision do të drejtohet nga deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, i cili është edhe nënkryetar i Kuvendit të Kosovës.

Puna e këtij komisioni është paraparë të zgjasë gjashtë muaj me mundësi vazhdimi.

Përbërja e Komisionit:

Kujtim Shala, kryetar

Adnan Rrustemi, zëvendëskryetar i parë

Erxhan Galushi, zëvendëskryetar i dytë

Avni Dehari, anëtar

Arjeta Rexhepi, anëtare

Dimal Basha, anëtar

Blerta Deliu – Kodra, anëtare

Rashit Qalaj, anëtar

Doarsa Kica – Xhelili

Pal Lekaj, anëtar

 

Më Shumë

Policia rrit sigurinë ndaj Totajt (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, është kanosur të martën mbrëma nga një qytetar. Sipas policisë, pronari i një shtëpie që për gati 10...

Mot i vranët e me reshje bore sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dites do të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore. Sipas IHMK-së,...

Lajmet e Fundit