19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Korrupsioni, zero tolerancë

rahovec ldkLDK-ja në Rahovec ka mbajtur tubim zgjedhor në fshatin Senoc dhe Drenoc. Banorët e këtyre dy fshatrave, i kanë dhënë mbështetje kandidatit të LDK-së,për kryetar të Rahovecit, Fahredin Shehut.

“Do të ofroj një qeverisje që do realizohet së bashku me qytetarët, ku si rezultat do t’i plotësojmë nevojat dhe dëshirat e popullatës së Komunës sonë”, tha Shehu.

Ai tha se modeli i qeverisjes së LDK – së, do të jetë në frymën e filozofisë Rugoviane dhe i bazuar në ligje. “Do të ketë zero tolerancë ndaj korrupsionit dhe keqpërdorimeve”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Oleksandr Usyk zbulon se kur dhe ku do të pensionohet nga boksi profesionist

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk ka pohuar se ka në plan të tërhiqet pas tre ndeshjeve të ardhshme. Ai mbetet i pamposhtur në karrierën e tij...

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Policia ka arrestuar një person të kërkuar në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata,...

Lajmet e Fundit