9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Korrupsioni, zero tolerancë

rahovec ldkLDK-ja në Rahovec ka mbajtur tubim zgjedhor në fshatin Senoc dhe Drenoc. Banorët e këtyre dy fshatrave, i kanë dhënë mbështetje kandidatit të LDK-së,për kryetar të Rahovecit, Fahredin Shehut.

“Do të ofroj një qeverisje që do realizohet së bashku me qytetarët, ku si rezultat do t’i plotësojmë nevojat dhe dëshirat e popullatës së Komunës sonë”, tha Shehu.

Ai tha se modeli i qeverisjes së LDK – së, do të jetë në frymën e filozofisë Rugoviane dhe i bazuar në ligje. “Do të ketë zero tolerancë ndaj korrupsionit dhe keqpërdorimeve”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Presidenti Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Presidenti Bajram Begaj ka organizuar një pritje në Pallatin e Brigadave në kuadër të 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, ku morën pjesë zyrtarët më...

Ndahet nga jeta Mjeshtri i Madh, Zef Deda

Është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare Mjeshtri i Madh i humorit Zef Deda. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur djali i...

Lajmet e Fundit