12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Kosova feston 16-vjetorin e Pavarësisë

Kosova, një shtet i vogël por me zemër të madhe, feston sot 16-vjetorin e Pavarësisë.

Më 17 shkurt 2008, ditë e diel, në Kuvendin e Kosovës u lexua Deklarata e Pavarësisë dhe Kosova u shpall shtet i pavarur e demokratik.

Ballkanit atë ditë iu shtua një shtet i ri.

Kosova, tashmë si e pavarur filloi të njihej nga shtetet mike.

Tani më Kosova ka arritur edhe liberalizimin e vizave, ku qytetarët gëzojnë shëtitje të lirë në Bashkimin Evropian.

URIME KOSOVË!!!

Më Shumë

Mira Murati, anëtarja më e re e Akademisë së Shkencave

Shqiptarja Mira Murati, një nga emrat më të njohur në botën e teknologjisë, do të jetë pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. Asambleja e...

Moti sot: Me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell

Moti sot parashihet të jetë me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell. Pritet që lokalisht të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu,...

Lajmet e Fundit