11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Kosova luan sonte me Greqinë

Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar drejt Greqisë për tu përballur në kuadër të Ligës së Kombeve.

“Dardanët” me fillim nga ora 20:45 do përballen kundër Greqisë në stadiumin “Athens Olympic Stadium” ku dëshirojnë që të paktën nga seria e ndeshjeve pa fitore, të gjejnë vetën ndaj grekëve drejt triumfit.

Kosova do jetë me shumë mungesa ku Arbër Zeneli, Valon Berisha dhe Edon Zhegrova janë të fundit të cilët i bashkohen listës së të lënduarve.

Pavarësisht këtyre mungesave thuhet se skuadra e “Brazilit të Ballkanit” janë të motivuar për lojë dhe i gjithë grupi janë të gatshëm pavarësisht se kush do luajë, që ta japin më të mirën për ta shuar serinë e ndeshjeve pa fitore.

Më Shumë

98 vjet nga vrasja e Bajram Currit

Sot mbushen 98 vjet vrasja e heroit të popullit, Bajram Curri, nga ushtria e Ahmet Zogut. Bajram Curri ishte udhëheqës popullor, ushtarak, senator i...

Pasardhësi i mundshëm i Putinit thotë se vendet e NATO-s janë palë në konflikt në Ukrainë

Sekretari i Këshillit të Sigurisë të Rusisë, Nikolai Patrushev, ka pohuar se NATO është palë në luftën në Ukrainë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Lajmet e Fundit