18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kosova mbrohet ndaj Spanjës me pesë mbrojtës, Zeneli rezervist

Trajneri Bernard Challandes është përcaktuar si kurrë më parë të luajë ndeshje defensive. Për ndeshjen ndaj Spanjës, që nis në orën 20:45, Kosova do të mbrohet me pesë mbrojtës. Do të jenë Fidan Aliti, Ibrahim Dresheviq e Mërgim Vojvoda që do të mbulojnë vijën e fundit, ndërkohë para tyre janë rreshtuar edhe dy mbrojtës të krahut, Florent Hadërgjonaj e Benjamin Kololli.

Mesfushorë janë Hekuran Kryeziu, Besar Halimi e Bersant Celina, derisa lojtarë të sulmit Vedat Muriqi e Milot Rashica.

Samir Ujklani përsëri do të jetë portier i parë, kurse Arbër Zeneli është lënë rezervist.

Ndeshja Spanjë – Kosovë luhet në Sevilla dhe është e vlefshme për kualifikimet e Botërorit “Katari 2022”.

Image

Më Shumë

Abdixhiku: Reagimet e Bashkësisë Ndërkombëtare, pasojë e keqveprimeve diplomatike dhe strategjike të Kurtit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, para deputetëve në Kuvend, foli për situatën në veri dhe reagimet e Bashkësisë Ndërkombëtare në lidhje...

Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Një grua amerikano-izraelite ka vdekur pas 22 vitesh në gjendje kome nga plagët e pësuara në një sulm vetëvrasës palestinez në një restorant picash...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit