14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Kosova zgjohet në frymë zgjedhore

Logoo PDK, LDK, AAKQytetarët e Kosovës do të dëgjojnë për 30 ditë me radhë premtime të ndryshme nga kandidatët për kryetarë të komunave dhe ata për Asambletë komunale. Për të kërkuar votën e qytetarëve për zgjedhjet e 3 nëntorit do të angazhohen edhe krerët e partive politike të cilët do të jenë në krye të fushatave zgjedhore.

Subjektet më të mëdha politike tashmë kanë bërë gati kalendarët e vizitave që do t’i bëjnë nëpër komuna. Fushata zgjedhore ka nisur zyrtarisht të enjten në orën 00:00 dhe do të zgjasë deri më 1 nëntor në të njëjtën orë,shkruan Tribuna.

Partia më e madhe, PDK, fushatën për zgjedhjet lokale do ta nisë të enjten në qytetin e Prizrenit apo siç e quan Hashim Thaçi, “Jerusalemin e PDK-së”. Në këtë qytet ku PDK garon me Ramadan Mujën, fushata nis në orën 16:00 në palestrën e sporteve. Pas Prizrenit, PDK vijon fushatën në Suharekë nga ora 17:00 për të përfunduar ditën me fushatën në Dragash po ashtu në ora 17:00.

Më Shumë

Kurti në Prizren: Qeveria do ta mbështesë komunitetin boshnjak

Kryeministri Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrja për Çështje të Pakicave, Emilija Rexhepi kanë përuruar solemnisht Qendrën Kulturore Boshnjake në Prizren. Kryeministri Kurti falënderoi komunitetin boshnjak...

Gjendet i vdekur një person në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete në banesën e tij. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 17:10,...

Lajmet e Fundit