34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Kosova

PoeziSot Kosovë ke flamur të ri
Që të valon mbi çati.
Ti nuk pate identitet
Me flamur kombëtarë
Nuk të njohën shtet.

Sot Kosovë të njeh historia
Flamurin kombëtar e duam
Me shpirt e me zemër
Flamuri bardh e blu në botë
Të vu emër!
Arbnor Dakaj, kl.V-1
SHFMU “Besim Nrecaj”
Lutogllavë

Më Shumë

Vdes një 23-vjeçar pas një vetaksidenti në Studeqan të Suharekës

  Një 23-vjeçar ka vdekur pas një vetaksidenti në fshatin Studeqan të Suharekës. Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar udhëheqësi i i zyrës së operatives në...

Sa importon nga Serbia dhe sa eksporton Kosova mallra në Serbi?

Serbia eksporton në Kosovë mallra me vlerë prej qindra miliona eurosh çdo vit. Por, në Serbi, interesimi për produkte nga Kosova është dukshëm më...

Lajmet e Fundit