8.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Kosova

PoeziSot Kosovë ke flamur të ri
Që të valon mbi çati.
Ti nuk pate identitet
Me flamur kombëtarë
Nuk të njohën shtet.

Sot Kosovë të njeh historia
Flamurin kombëtar e duam
Me shpirt e me zemër
Flamuri bardh e blu në botë
Të vu emër!
Arbnor Dakaj, kl.V-1
SHFMU “Besim Nrecaj”
Lutogllavë

Më Shumë

Sot varroset Dukagjin Gashi, i dyshuari për grabitjen e argjendarisë në Suharekë që u vra në aksionin e policisë

Sot do të varroset Dukagjin Gashi, i dyshuari për grabitjen e armatosur në argjendarinë “Diakos” që mbeti i vrarë nga një përballje me Policinë...

Moti sot: Dita më e nxehtë e javës, temperaturat deri në 10 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës parashihet të jetë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu. Sipas IHMK-së, sot...

Lajmet e Fundit