23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

KQZ-ja sot publikon rezultatet përfundimtare

zgjedhjet5KQZ pritet që të publikojë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 3 nëntorit për kandidatët për kryetarë komunash.
Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se të mërkurën ka gjasa të publikohen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 3 nëntorit për kandidatët për kryetarë komunash.Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të hënën ka marrë vendim që 61 vendvotime të rinumërohen për shkak të parregullsive të evidentuara në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit. Daka ka treguar se në këto vendvotime ka pasur mospërputhje në formularin e rezultateve. Por, sipas saj, ende nuk dihet nëse ka pasur manipulime apo gabime teknike në këto vendvotime.

“Pas këtij procesi të rinumërimit për këto vendvotime do të dalim me rezultatet finale. Prandaj, po besoj se të mërkurën do të dalim me rezultate finale për kandidatët për kryetarë komunash. Po ashtu, shumë shpejt do të dalim edhe me rezultatet për kandidatët për asamble komunale”, ka deklaruar Daka.

Vendvotimet të cilat kanë shkuar në rinumërim kryesisht janë nga komuna e Prishtinës, Podujevës, Prizrenit, Ferizajt, Malishevës, Skenderajt, Lipjanit Suharekës dhe komunave të tjera.

Më Shumë

Suharekë/ Lëndohet një person në vendin e punës, bie në kontakt me rrymën

Nuk janë të rralla rastet kur punëtorët dërgohen me urgjencë në spital për shkak të lëndimeve që marrin në vendet e tyre të punës....

Zafir Berisha përkujton dëshmorin Remzi Ademaj

Ish- komandanti i UÇK-së, Zafir Berisha, ka përkujtuar dëshmorin e kombit, Remzi Ademaj- “Petriti”. Postimi i plotë i Berishës: Para 24 vitesh (15.08.1998) ra heroikisht për...

Lajmet e Fundit