-4.2 C
Prizren
E martë, 25 Janar, 2022

Krasniqi: Humbja ndaj Bosel ishte çasti më i vështirë në jetën time, mezi e mora veten

Haxhi Krasniqi nuk arriti ta mbronte titullin e kampionit të botës në kategorinë gjysmë të rëndë, duke u mposhtur nga Dominic Bosel me vendim të ndarë të gjyqtarëve.

Ai pas meçit deklaroi se ky vendim ishte i padrejtë dhe bëri ankesë në instancat më të larta, pasi mendonte se e kishte fituar atë meç.

Në një intervistë për mediumin gjerman TrendyOne, Krasniqi ka sqaruar shumëçka, teksa e cilësoi humbjen ndaj Bosel si çastin më të vështirë të jetës së tij.

Si i përjetuat ditët pas meçit?

Ishte zhgënjimi më i madh i jetës sime. Ishte tepër e vështirë për mua të rimerrja veten pas meçit.

Sipas deklaratës suaj, mund të kishit fituar vetëm duke u nokautuar! Çfarë mendonit me këtë?

Ishte relativisht e qartë për mua që në fillim se do të gjykohesha kundër. Megjithatë, që një vendim kaq drastik dhe i padrejtë e i gabuar do të merret, më befasoi dhe tronditi. Nëse lufta e parë nuk do të kishte ardhur përmes një nokauti kaq të qartë, ndoshta nuk do të më ishte dhënë fitorja as atëherë.

A do të thoni se e keni humbur besimin në Asociacionin?

Është e qartë se tani nuk mund të flitet më për besim.

A ka ndonjë ndikim kjo luftë në planet tuaja të ardhshme?

Madje, ky vendim skandaloz ka një ndikim shumë të madh: si nga pikëpamja sportive, ashtu edhe nga ajo ekonomike. Ju duhet të imagjinoni se unë punova drejt qëllimit tim në jetë për rreth 15 vjet – në luftën e parë fitova me një nokaut spektakolar … Për të qenë fer i ofrova kundërshtarit tim Dominic revanshin. Në fund, të privohem nga fitorja e merituar, më duket çdo gjë tjetër veçse sportive.

Çfarë doni t’u thoni fansave tuaj, edhe në lidhje me një duel të tretë?

Një duel i tretë ka kuptim vetëm nëse i dyti është zgjidhur – hap pas hapi. Do të isha i hapur edhe për një duel të katërt apo të pestë, për mua nuk ka të bëjë me meçet: gjithmonë jam përballur me çdo kundërshtar dhe do të vazhdoj ta bëj, por së pari duhet krijuar qartësi dhe duhet të ndryshojnë edhe disa gjëra!Haxhi Krasniqi nuk arriti ta mbronte titullin e kampionit të botës në kategorinë gjysmë të rëndë, duke u mposhtur nga Dominic Bosel me vendim të ndarë të gjyqtarëve.

Ai pas meçit deklaroi se ky vendim ishte i padrejtë dhe bëri ankesë në instancat më të larta, pasi mendonte se e kishte fituar atë meç.

Në një intervistë për mediumin gjerman TrendyOne, Krasniqi ka sqaruar shumëçka, teksa e cilësoi humbjen ndaj Bosel si çastin më të vështirë të jetës së tij.

Si i përjetuat ditët pas meçit?

Ishte zhgënjimi më i madh i jetës sime. Ishte tepër e vështirë për mua të rimerrja veten pas meçit.

Sipas deklaratës suaj, mund të kishit fituar vetëm duke u nokautuar! Çfarë mendonit me këtë?

Ishte relativisht e qartë për mua që në fillim se do të gjykohesha kundër. Megjithatë, që një vendim kaq drastik dhe i padrejtë e i gabuar do të merret, më befasoi dhe tronditi. Nëse lufta e parë nuk do të kishte ardhur përmes një nokauti kaq të qartë, ndoshta nuk do të më ishte dhënë fitorja as atëherë.

A do të thoni se e keni humbur besimin në Asociacionin?

Është e qartë se tani nuk mund të flitet më për besim.

A ka ndonjë ndikim kjo luftë në planet tuaja të ardhshme?

Madje, ky vendim skandaloz ka një ndikim shumë të madh: si nga pikëpamja sportive, ashtu edhe nga ajo ekonomike. Ju duhet të imagjinoni se unë punova drejt qëllimit tim në jetë për rreth 15 vjet – në luftën e parë fitova me një nokaut spektakolar … Për të qenë fer i ofrova kundërshtarit tim Dominic revanshin. Në fund, të privohem nga fitorja e merituar, më duket çdo gjë tjetër veçse sportive.

Çfarë doni t’u thoni fansave tuaj, edhe në lidhje me një duel të tretë?

Një duel i tretë ka kuptim vetëm nëse i dyti është zgjidhur – hap pas hapi. Do të isha i hapur edhe për një duel të katërt apo të pestë, për mua nuk ka të bëjë me meçet: gjithmonë jam përballur me çdo kundërshtar dhe do të vazhdoj ta bëj, por së pari duhet krijuar qartësi dhe duhet të ndryshojnë edhe disa gjëra!

Më Shumë

Dhunë në Suharekë, babai tenton të sulmojë fizikisht vajzën e tij

Një rast I dhunës ka ndodhur në Suharekë. Babai ka tentuar të sulmojë vajzën me shufër. Suharekë 21.01.2022 – 23:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar...

Aksidenti i Arnold Schwarzenegger – mes personave të përfshirë, edhe një fanse e tij

Një nga personat e përfshirë në aksidentin e shumë makinave të Arnold Schwarzenegger-it nuk mund t’u besonte syve të saj se me kënd kishte...

Artan Abrashi: Shumë shpejt do të rikthehet Kosova B

Deputeti i VV-së, Artan Abrashi tha Kosova B shumë shpejt do të rikthehet në funksionim. Abrashi në ‘dPt te Fidani’ në T7 tha se nuk...

Ralf Rangnick: Pogba duhet të luajë mirë me Manchester United, mund ta ndihmojë vetën për t’u transferuar diku!

Ralf Rangnick pranon se Paul Pogba mund të përdorë muajt e fundit të sezonit si trampolinë për ta ndihmuar atë të largohet nga Manchester...

Nis protesta e kuksianëve në Morinë për ta kundërshtuar vendimin e Qeverisë së Kosovës

Në pikën e kalimit kufitar në Morinë, ka nisur protesta përmes së cilës qytetarët e Kukësit po e kundërshtojnë kufizimin e lëvizjes për qytetarët...

Latifi dhe drejtoresha Sallteku takohen me punonjësit shëndetësorë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi i shoqëruar nga nënkryetari, Fatmir Iska dhe drejtoresha e Shëndetësisë dhe Përkujdesjes Sociale, Saranda Sallteku, kanë vizituar...

Covid-19, formohen ekipet mobile të QKMF-së në shkollat e Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me drejtoreshën e Arsimit Luljeta Gutaj-Veselaj, drejtoreshën e Shëndetësisë Burbuqe Berisha dhe me bashkëpunëtorë, vizituam...

Deputeti i LVV-së – opozitës: Kemi me jua përmend 20-vjetëshin për 4 vjet t’lume

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi ka thënë se do t’ua përmendin opozitës 20 vjet qeverisjeje për katër vjet, raporton Gazeta Express. Abrashi tha se...

Porto kërkon të largojë mbrojtësin që gënjeu për moshën, Milan-i synon transferimin

Portugezët e Porto-s kërkojnë të largojnë nga skuadra e tyre mbrojtësin, Chancel Mbemba. Futbollisti afrikan ka gënjyer për moshën e tij, pasi nuk është...

Të gjitha rrugët në Malishevë janë të kalueshme

Të gjitha rrugët në Komunën e Malishevë janë të kalueshme përfshi edhe rrugët në vendbanimet malore. Të gjitha rrugët kryesore që lidhin fshatrat e Komunës...

Kuksianët bllokojnë rrugën në Morinë, kërkojnë të mos zbatohet vendimi me tre doza të vaksinës për të hyrë në Kosovë

Një numër qytetarësh kanë tentuar që të bllokojnë rrugën në Morinë. Situata është tensionuar për shkak të rregullave të rrepta kundër COVID-19 që Kosova ka...

Dy të vdekur nga koronavirusi të hënën në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur dy persona nga koronavirusi në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe janë regjistruar 2.243...

Ndahet nga jeta veterani dhe invalidi i UÇK-së nga Zhuri, Ilmi Kurtaj

Është ndarë nga jeta në moshën 63 vjeçare veterani dhe invalidi i luftës së UÇK-së nga Zhuri i Prizrenit, Ilmi Kurtaj. Kurtaj ishte plagosur në...

IKSHPK: Vaksiohuni se Omicron po përhapet me intensitet të lartë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), u ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të respektojnë masat antiCOVID-19. IKSHPK ka theksuar se varianti Omicron...

Dy burra bartën kufomën e një burri në një zyrë postare në Irlandë për të marrë pensionin e tij

Policia në Irlandë, Gardai, ka nisur një hetim pasi dy burra bartën një trup të pajetë në një zyrë postare irlandeze në një përpjekje...

Shefkije Islamaj: Ligjërimi postmodern i Rexhep Qosjes

Shkrimtari Rexhep Qosja, me të drejtë, nga studiuesit e veprës së tij letrare-artistike konsiderohet përfaqësuesi më i rëndësishëm e më i veçantë i letërsisë...

Lajmet e Fundit