19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Krasniqi: Për të satën herë dëshmohet se UÇK-ja nuk ka bërë krime

JakupKrasniqi14-29JakupKrasniqi14-29Ish zëdhënësi i Ushtria Çlirimtare e Kosovës, Jakup Krasniqi, ka thënë se për të saten herë dëshmohet se UÇK-ja nuk ka bërë krime. E kjo është dëshmuar jo pak herë, ka thënë Krasniqi, teksa ka uruar ish bashkëluftëtarët e tij për lirimin nga akuzat për kinse krime lufte.

“Dëshmitarët dhe akuzuesit kanë qenë të shpifur dhe shpesh të konstruktuar politikisht. Edhe unë disa here kam dëshmuar se UÇK nuk ka bërë krime. Rasti i fundit është edhe një konfirmim shtesë. Rasti i sotëm tregon se ndaj pjesëtarëve te UÇK-së është bërë një gjueti shtrigash. Ne e vlerësojmë vendimin e gjyqit. Të liruarit i Uroj!”, ka shkruar ai në profilin e tij në Facebook. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit