7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Krasniqi thotë se pushteti ka dështuar edhe në Kuvend: Paaftësi e skajshme, pushtet i dobët

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka kritikuar sjelljen e pushtetit në Kuvendin e Kosovës.

Ai ka vlerësuar se pushteti aktual ka dështuar edhe në Kuvend, në seancat plenare dhe komisione parlamentare.

Në profilin e tij në “Facebook”, Krasniqi ka shkruar se Qeveria Kurti po karakterizohet me paaftësi të skajshme.

Pushteti ka dështuar edhe në Kuvend – në seanca plenare e në Komisione Parlamentare. Edhe nga ato ligje të miratuara, shumë prej tyre, si asnjëherë më parë, kanë dalë në kundërshtim me Kushtetutën. Paaftësi e skajshme – pushtet i dobët!”, ka shkruar Krasniqi.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Moti për sot i vranët dhe me reshje shiu

Për të dielën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët, ku pritet lokalisht të ketë reshje të pakta shiu. Era do të fryjë nga juglindja,...

Vdiq një 42-vjeçar nga Kosova në Itali, u rrëzua nga skelet

Një 42-vjeçar nga Kosova ka vdekur të shtunën në Olbia të Italisë, pasi ka rënë nga kati i tretë i një kantieri të ndërtimit. Sipas...

Lajmet e Fundit