23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Krasniqi uron Kroacinë për anëtarësim në BE

Krasniqi-Jakup5-21Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi e ka uruar Kryetarin e Parlamentit të Republikës së Kroacisë, Josip Leko, me rastin e hyrjes së Republikës së Kroacisë në Bashkimin Evropian.

Në telegramin e urimit të kryeparlamentarit Krasniqi thuhet:

I nderuar zoti Kryetar,

Në emër të deputetëve të Kuvendit të Kosovës dhe në ermin tim personal, me rastin e hyrjes së Republikës së Kroacisë në Bashkimin Evropian, kam kënaqësinë dhe nderin e madh t’ju shpreh urimet më të përzemërta dhe më të sinqerta ju dhe tërë popullit të Republikës së Kroacisë.

Kjo ditë e shënuar për Kroacinë, më jep rastin, t’ju siguroj për angazhimin tim dhe të Kuvendit të Kosovës për të vazhduar thellimin e mëtejshëm të marrëdhënieve
tona të shkëlqyera dhe të partneritetit strategjik midis shteteve tona, nëpërmjet bashkëpunimit të frytshëm në të gjitha fushat me interes të përbashkët.

Ju lutem zoti Kryetar, pranoni shprehjen e konsideratës sime më të lartë për Ju dhe për popullin e Kroacisë.

Më Shumë

Shtëpia e Ukshin Hotit, vendi i kujtesës kombëtare

Shtëpia e intelektualit dhe atdhetarit të shquar, Hoti është shëndrruar në muze para disa vitesh. Ky i fundit vazhdon të jetë i zhdukur. Shtëpia e...

Zvicerania nuse në Prizren: Bëmë dasmë me një mijë euro

Historia e dashurisë mes zviceranes Barbara dhe Gencit nga Prizreni që përfundoi me martesë 32 vite më parë. Tashmë është bërë 59-vjeçare, por 32 vjet...

Lajmet e Fundit