8.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Sot nis patrollimi i përbashkët i policisë së Kosovës dhe Shqipërisë

Kufiri-morineSot nis zbatimi i marrëveshjes për patrullim të përbashkët mes Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shqipërisë në territorin e Shqipërisë gjatë sezonit veror.

Me këtë rast, bëhet edhe nisja e grupit të parë të zyrtarëve policorë të Kosovës të cilët do të fillojnë patrullimin e përbashkët, transmeton rtk-ja. Gjatë patrullim të përbashkët ata do të mbulojnë kryesisht aksin rrugor nga kufiri deri në Durrës.

Më Shumë

Von Miller akuzohet për dhunë ndaj një gruaje shtatëzënë

Dy herë kampioni i Super Bowl-it, Von Miller, është dorëzuar në polici pasi u lëshua një urdhër arresti për një rast të dyshuar të...

Trembëdhjetë raste të reja me HIV/AIDS në Kosovë

Dita ndërkombëtare e luftës kundër HIV/AIDS-it e gjen Kosovën me 13 raste të reja të personave të prekur me këtë virus gjatë vitit 2023. Shefi...

Lajmet e Fundit