8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Kryeministri Mustafa nesër në NATO!

Isa Mustafa14-27Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa , nesër pritet të vizitojë selinë e NATO-s. Kjo vizitë e Mustafës vjen pas rifillimit të dialogut më palën serbe në Bruksel.

Dialog ky që po lehtësohet nga përfaqësuesja e Lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherini.

Poashtu Mustafa sot ka takuar edhe komisionerin e BE-së për Fqinjësi Evropiane dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn./ Tribuna/.

Më Shumë

Meriton Korenica fiton çmimin ‘Ylli i javës’ në Albi Mall Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Albi Mall , vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës” pas çdo xhiroje...

A do të ekzekutohen pagat për mësuesit grevistë?

Ajo që vazhdon të mbetet e paqartë në këtë situatë është forma e ekzekutimit të pagave për grevistët. Drejtorët komunalë të Arsimit ka nisur...

Lajmet e Fundit