15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Kryeziu: Fitoren nuk do t’ia falim askujt

kryeziu lotoglavKandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu tha në fshatin Lutogllavë se fitorja e këtij subjekti politik varet shumë nga beteja në Prizren. Ai i ka ftuar të gjithë banorët e këtij fshati që të mos rrinë duarkryq.

“ Ky është momenti i krenarisë sonë . Gjasat janë shumë të mira për ta arritur këtë. Unë jo rastësisht jam këtu me ju për t’iu treguar juve e ju të tjerëve se ne nuk jemi për inat të askujt në garë,por ne këtu jemi si fitues dhe fitoren tonë nuk ja falim askujt”, tha Kryeziu.

Ai tha se fitorja e përgjithshme e Lidhjes Demokratike të Kosovës, varet shumë nga beteja në Prizren.

Këshilltari i AK-së, Fatmir Memaj, tha se ky lokalitet do t’i mbetet besnik Lidhjes Demokratike të Kosovë s. “Këtu u fol edhe për procesin e manipulimit të votave në 2009, si pasojë e të cilave pushteti aktual i PDK-së në mënyrë të pa merituar qeverisë edhe pak ditë Prizrenin. Pikërisht ishte Lutogllava që në afat rekord e patë zbulua formë e manipulimit të procesit zgjedhor”, tha Memaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

E konfirmon Policia në Prizren: Dy të plagosur në fshatin Gjonaj, të dyshuarit po kërkohen

Dy persona u lënduan, njëri me armë zjarri e tjetri me mjete të forta në Gjonaj të Hasit të Prizrenit.  Rastin e ka konfirmuar  Policia...

Llava e ujqërve zbret në Dragash

Të shtunën një kope me ujqër është parë në fshatin Pllajnik të Dragashit. Në një video të publikuar vërehen një numër i lartë i ujqërve...

Lajmet e Fundit