2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Kryeziu mobilizohet për zgjedhjet e nëntorit

EqremKryeziu-ldkKandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu, ka filluar të mobilizohet për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit të këtij viti. Ai për nesër ( e shtunë), ka ftuar në një takim përfaqësuesit e të gjitha nëndegëve të LDK-së në Prizren.

Zëdhënësi i LDK-së në Prizren, Nderim Gashi tha se qëllimi i takimit të kandidatit për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziut me nëndegët e LDK-së, është mobilizimi për t’i fituar zgjedhjet. “Në këtë takim do të diskutohet për mënyrën e mobilizimit për t’i fituar zgjedhjet në nëntor”, tha Gashi për “PrizrenPress”. Sipas tij, LDK-ja në Prizren në këtëo zgjedhje do të hyjë e mobilizuar dhe e bindur në fitore.

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu, takimin me përfaqësuesit e nëndegëve të LDK-së do të mbajë në ora 12:00./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Mesazhi i eurodeputetëve për Serbinë: Nëse s’e pranoni marrëveshjen me Kosovën, do të bëheni si Irani i Evropës

Deputetët e Parlamentit Evropian ua kanë bërë të qartë homologëve të tyre në Parlamentin e Serbisë se çfarë mund të ndodhë nëse Serbia nuk...

Mot i vranët sot në Kosovë

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë Celsius,...

Lajmet e Fundit