1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Me LDK-në koalicion

Blerim KuciSekretari organizativ i AAK-së, Blerim Kuçi, është shprehur i bindur se kjo parti në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit do t’i fitojë mbi 20 për qind të votave. Ai ka thënë se, përveç komunave ku aktualisht qeveris AAK-ja, do të dalë fituese edhe në komuna të tjera. “Jemi të sigurt se në këto zgjedhje do ta kalojmë pragun e arritur në zgjedhjet e 2009-s. AAK-ja në ato zgjedhje ka marrë 18.7 për qind. Jemi duke punuar dhe duke bërë përpjekje maksimale për të kaluar këtë shifër dhe për të fituar mbi 20 për qind në zgjedhjet e 3 nëntorit”, ka thënë Kuçi në intervistën për “Epokën e re”.
Kuçi u ka bërë thirrje Isa Mustafës dhe Ramush Haradinajt të mendojnë për një koalicion të ardhshëm AAK – LDK. “Votuesit i obligojnë, qoftë z. Mustafa qoftë z. Haradinaj, t’i përmbahen kësaj vije: një koalicioni të mundshëm AAK – LDK ose LDK – AAK”, ka thënë Kuçi, duke shtuar se do të ishte mirë që në krye të qeverisë së ardhshme të vijë Ramush Haradinaj.

Më Shumë

Marrëveshje për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin e Fëmijërisë së Hershme

Në Prizren është nënshkruar marrëveshja për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin në Fëmijërinë e Hershme me bazë në komunitet. Drejtori i  Punë sdhe...

Galaktiku i ri që po mbretëron te Real Madridi

Jude Bellingham, po mbretëron te Real Madridi, që nga transferimi i tij nga Borussia Dortmundi në verën që shkoi për 100 milionë euro. Bellingham nuk...

Lajmet e Fundit