-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Kryeziut i vjen marre të kritikojë “Qeverinë Muja”

2 KKandidatit  të LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem  Kryeziut,  i vjen marre  të kritikojë “Qeverinë  Muja”.  Ai tha se ky pushtet ka punuar aq keq sa që nuk ia vlenë  as të kritikohet. “Pushteti lokal në Prizren është marre të kritikohet. Ka punuar  aq  keq  sa që nuk ia vlen të kritikohet ky pushtet. Po ta kritikojmë ata gëzohen, sepse mendojnë se punët tjera i kanë kryer mirë”, tha Kryeziu.

Sipas tij, investimet e këtij pushteti sot kushtojnë dhjetëfish më shtrenjtë se sa që kanë kushtuar në kohën kur ka qeverisur ai  me Prizrenin.

Kandidati Kryeziu është takuar me Nëndegëne e LDK-së “2 Korriku”  në Prizren. Ai kërkoi që të mobilizohen në zgjedhje  dhe të ruajnë  votën. “Secili  duhet të jemi kujdestar  të votës. Ai që vjedh  shtëpinë e vet, do të vjedh çdo kund ku i jepet mundësia, pse jo edhe votën”.

Kryeziu u shpreh i kënaqur me lëvizjet që po bëhën në LDK. “Atë që kemi ruajtur si shpresë, ajo nuk u fik,  por ka marr hov. Unë në këtë fushatë po shoh se Lidhja Demokratike e Kosovës po lëvizë, dhe kjo lëvizje po shihet çdokund  në çdo lokalitet ku do ku po shkojmë, natyrshëm edhe tek ju”. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Limaj: Kosova është futur në  krizë 

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, tha sot në Prizren se,  që tri vjet Kosova është  futur në krizë. “Kosova në gjithë këto vite të lirisë...

Mbi 1800 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 853 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 17 aksidente me të...

Lajmet e Fundit