2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Premtimet e Kilajt

SONY DSCKandidati i PDK-së për kryetar të Malishevës,Isni Kilaj ka shpalosur programin e tij në fshatin Balincë, Llozicë dhe Vërmicë. Ai tha se në katër vitet e ardhshme do të realizojë edhe shumë projekte të të tjera. “ Projektet tona e kanë përkrahjen edhe nga kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi”.

“Ne kemi kaluar fazën e nevojave të domosdoshme, duke rregulluar infrastrukturën, si shkolla, rrugë, ujësjellës, kanalizime, por tani ka ardhur koha që të fokusohemi në zhvillimin ekonomik, për çka kemi projekte korrekte, përmes se cilave krijohen kushtet për zhvillim ekonomik dhe hapje të vendeve të reja të punës”.

Banorëve të Balincë, Kilaj, iu premtoi rregullimin e trotuarit përgjatë rrugës që qon në shkollën e fshatit, ujësjellësin dhe infrastrukturën përcjellëse përgjatë autostradës që tash kalon nëpër Balinëc.

Ndërsa për Llozicën, Kilaj premtoi se fushatën e ardhshme, do ta bëjnë në Palestrën Sportive të shkollës, e cila do të ndërtohet, pa anashkaluar investimet tjera.

Në Vërmicë, përveç shkollës, që tashmë është para përfundimit, premtoi përfundimin rrugëve e kanalizimit në çdo lagje. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Roma nuk e shkarkon Mourinhon

Jose Mourinho rrezikonte shkarkimin përpara disa javësh nga Roma, me klubin që nuk dukej i kënaqur nga rezultatet e fundit. Por fitoret e njëpasnjëshme dhe...

Prezantohet masa për zbutjen e ndikimit të krizës energjetike

Sot do të bahet prezantimi i masës 1.2 për zbutjen e ndikimit të menjëhershëm socio-ekonomik të krizës energjetike përmes mbështetjes shtesë të njëhershme për...

Lajmet e Fundit