23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Kur më merr malli për ty

Skender Berisha

Dal dhe e nguci Pashtrikun
i flas bukurisht i flas shqip
dhe për ty më beso e pyes
kur ngryset edhe kur qesh

thatë kur është e petku verdh
por edhe kur mbushet vrer
unë e shikoj natës së thellë
pastaj ti në ndërr më vjen

a fryn erë moj a nuk fryn
ai më do nuk ndërhyn
i dhimbsem sa e sa herë
malli kur më merr për ty

dal dhe e lus për pakëz shi
ndoshta të kthen edhe ty
unë të pash veç një herë e dy
vetëm atëherë e s’të pash me sy

Skender Berisha
21 korrrik 2013,Prizren

Më Shumë

Liga e Kampionëve rikthehet me dy super çerekfinale

Liga më prestigjioze e futbollit evropian, Liga e Kampionëve rikthehet me super dy ndeshjet e para çerekfinale. Sfida kryesore e së martës në mbrëmje do...

Fondacioni Golden Eagle ndan 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së Bajram Bajselmani

Fondacioni Golden Eagle ka ndarë 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së, Bajram Bajselmani. Ky akt bujar nga Fondacioni Golden Eagle shkon përtej vetëm dhënies...

Lajmet e Fundit